|
Διαβάστηκε από 9811 αναγνώστες
Από τα χαρούμενα νησιώτικα χρώματα της πολιτείας του Γυθείου, στα αυστηρά, επιβλητικά πέτρινα πυργόσπιτα της Μάνης... Ένα οδοιπορικό σε ένα τόπο γεμάτο θρύλους και αντιθέσεις, ωστόσο γοητευτικά αλλόκοτο και μοναδικό που ξέρει να κρατά το ενδιαφέρον ψηλά, όλες τις εποχές του χρόνου. Ο τόπος γύρω άλλοτε ξεροτράχαλος, γεμάτος πέτρες και φραγκοσυκιές, κατάστικτος από σπίτια που μοιάζουν με κάστρα και κάστρα που μοιάζουν με πετρωμένους γίγαντες.
Aλλοτε πάλι ευχάριστα δροσερός με ρυάκια και δέντρα που βρέχουν τις ρίζες τους στο αλμυρό νερό. Η θάλασσα είναι κρύσταλλο, να την πιείς στο ποτήρι. Οι αποστάσεις αν και μικρές, πλημμυρίζουν από καταιγισμό συναρπαστικών εικόνων που ακολουθούν η μία την άλλη αφήνοντας την αίσθηση ότι ταξιδεύεις καιρό…
Δείτε περισσότερα άρθρα στο autotriti-touring.gr
|
Ταξίδι στην όμορφη «εποχή» του Γαλαξιδίου
Λάρισα: Η αρχόντισσα του κάμπου!
Καλοκαίρι για «ψαγμένους» στο Πήλιο
Ο Μυστράς των Κυκλάδων βρίσκεται στη Νάξο!
Οι ελληνικές Σεϋχέλλες βρίσκονται στην Εύβοια
Τα ελληνικά ναυάγια: 4 σημεία που δεν πρέπει να χάσεις
Ναυάγιο καλύτερο από της Ζακύνθου!
Από τα πιο αυθεντικά χωριά των Κυκλάδων
Η πιο τουριστική λίμνη της Ελλάδας
Super προορισμοί για του Αγίου Πνεύματος
Το γαλάζιο άγγιγμα του Κορινθιακού
Best Hotels and Guesthouses in Greece
Αρχική Σελίδα | Sitemap | Επικοινωνία |
Copyright © 2024 - autotriti-touring.gr