Ελαστικό για τους λάτρεις της ταχύτητας Το NT555 G2 είναι ένα ελαστικό επόμενης γενιάς και εξαιρετικά υψηλής απόδοσης. Σχεδιασμένο για οδηγούς που οδηγούν σύγχρονα ισχυρά σπορ αυτοκίνητά και θέλουν σταθερό χειρισμό και αξιόπιστη απόδοση φρεναρίσματος.
Η νέα σειρά Nitto στην Ελλάδα Η Nitto ήρθε και αναμένεται να "ταράξει τα νερά" (και τα μερίδια) της ελληνικής αγοράς ελαστικών με μία νέα εξελιγμένη σειρά ελαστικών.Όπως λένε οι "άνθρωποι της μάρκας", τα ελαστικά της σχεδιάστηκαν από ανθρώπους που αγαπούν το αυτοκίνητο και είναι παθιασμένοι για την οδήγηση.